0212 6608098 - 0212 6608099

AĞRI TEDAVİSİ (ALGOLOJİ)

Ağri tedavisi birçok branşın kesiştiği, birçok branşın birlikte çalışmasını gerektiren ayrı bir tıp branşıdır. Ülkemizde ağrı tedavi uzmanlığı birkaç yıl öncesinde ayrı bir brans olarak ilan edilmiştir. Fiziyatri, anestezi ve nöroloji uzmanları ağrı tedavi üst eğitimi alarak algolog olabilmektedirler. Ağrı tedavisi ile sınırlı olarak ilgilenen diğer branşlar beyin sinir cerrahisi, ortopedi ve romatolojidir.

Ağrı tedavisinin ilgi alanına giren konular, kanser ağrıları, omurga ve iskelet sistemi ağrıları, karın ve kasık ağrıları, kuyruk sokumu ağrıları gibi konulardır. 

Ağrı tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntem sinir blokajıdır. Sinir blokajı, ağrıya neden olan bölgenin sinirinin çalışmasını geçici olarak devre dışı bırakma ilkesine dayanır. Siniri uyuşturan ilaçlar, ultrason gibi görüntüleme cihazları sayesinde sinirin etrafına verilerek tedavi sağlanmaya çalışılır. Bunun dışında bazı eklem ve yumuşak doku enjeksiyonları da ağrı tedavi kapsamında yapılabilmektedir.

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

TEŞHİS ve TEDAVİ İÇİN RANDEVU ALIN
Spor yaralanmaları , Eklem ağrıları ve Kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarınızın sizi yavaşlatmasına izin vermeyin. Bakırköy Ağrı Merkezinden bugün teşhis için randevu alın ve birinci sınıf uzmanlarımızdan oluşan takımımız ağrı ve yaralanmalarınızı tedavi etsin. Şiddetli ağrılarınız hafiflesin ve aktif yaşam stilinize geri dönün.