0212 6608098 - 0212 6608099

AĞRI TEDAVİSİNDE BTX  ENJEKSİYONU

Özellikle son 20 yılda BTX toksini ile ilgili çalışmalar yoğunluk kazanmıştır. Tıpta en çok, hareket bozuklukları ve spastisitenin (felçli hastalarda görülen aşırı kas kasılması ) tedavisinde kullanılmaktadır. Son yıllarda ağrı tedavisinde de kullanılmaya başlanmış ve başarılı sonuçlar bildirilmiştir.  BTX, sinir ve kas birleşme yerindeki sinir iletimlerini geçici olarak devre dışı bırakır. Bu sayede kaslarda uzun süreli geçici felç durumu oluşur. Bu etki aynı zamanda ağrının azaltılmasında da etkili bulunmuştur. 

Migren gibi kronik rahatsızlıkların tedavisinde enjeksiyonu ortalama 6 ay aralıklarla tekrarlamak gerekebilir. Bazı hastalarda ilaca karşı bağışıklık gelişebilmektedir. Bu da ilacın etkisini azaltan önemli bir etkendir.

BTX enjeksiyonları kliniğimizde aşağıdaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır:

  • Migren
  • Gerilim tipi baş ağrıları
  • Fibromiyalji
  • Tetik Nokta hastalığı
  • Spastik kaslarda
  • Fokal el distonisi 

Enjeksiyon kaslara yapıldığından; başarı şansını arttırmak için EMG ya da ultrason eşliğinde uygulanması önerilmektedir.

Gebelerde,  emzirenlerde ve myasteni hastalığı olanlarda uygulanmaz. 

 

İstanbul ' daki en geniş kapsama sahip ağrı tedavi merkezimizde BTX toksin enjeksiyon tedavisini migren ve diğer ağrı tedavilerinde başarıyla uygulamaktayız. 

TEŞHİS ve TEDAVİ İÇİN RANDEVU ALIN
Spor yaralanmaları , Eklem ağrıları ve Kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarınızın sizi yavaşlatmasına izin vermeyin. Bakırköy Ağrı Merkezinden bugün teşhis için randevu alın ve birinci sınıf uzmanlarımızdan oluşan takımımız ağrı ve yaralanmalarınızı tedavi etsin. Şiddetli ağrılarınız hafiflesin ve aktif yaşam stilinize geri dönün.